S-13A1A32-U5T1U3.pdf
S-13A1A32-U5T1U3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Series | S-13A1 | S-13A1 | S-13A1 | S-13A1 | S-13A1 |
| Package/Case | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V |
| Voltage - Output (Max) | - | - | - | - | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.1V @ 300mA | 0.1V @ 300mA | 0.1V @ 300mA | 0.1V @ 300mA | 0.1V @ 300mA |
| Current - Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA |
| Current - Supply (Max) | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA |
| PSRR | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) |