S-1335A12-N4T1U3.pdf
S-1335A12-N4T1U3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Series | S-1335 | S-1335 | S-1335 | S-1335 | S-1335 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Output Configuration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Output Type | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Number of Regulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage - Output (Max) | - | - | - | - | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.224V @ 100mA | 0.224V @ 100mA | 0.224V @ 100mA | 0.224V @ 100mA | 0.224V @ 100mA |
| Current - Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA |
| Current - Supply (Max) | 54 µA | 54 µA | 54 µA | 54 µA | 54 µA |
| PSRR | 80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz) | 80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz) | 80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz) | 80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz) | 80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz) |