S-1333A12-A4T1U3.pdf
S-1333A12-A4T1U3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Series | S-1333 | S-1333 | S-1333 | S-1333 | S-1333 |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage - Output (Max) | - | - | - | - | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.64V @ 100mA | 0.64V @ 100mA | 0.64V @ 100mA | 0.64V @ 100mA | 0.64V @ 100mA |
| Current - Output | 275mA | 275mA | 275mA | 275mA | 275mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA |
| Current - Supply (Max) | 38 µA | 38 µA | 38 µA | 38 µA | 38 µA |
| PSRR | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) | 75dB (1kHz) |