S-1313A14-A4T1U3.pdf
S-1313A14-A4T1U3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Series | S-1313 | S-1313 | S-1313 | S-1313 | S-1313 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Output Configuration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Output Type | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Number of Regulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.4V | 1.4V | 1.4V | 1.4V | 1.4V |
| Voltage - Output (Max) | - | - | - | - | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.99V @ 100mA | 0.99V @ 100mA | 0.99V @ 100mA | 0.99V @ 100mA | 0.99V @ 100mA |
| Current - Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |