ABLIC Inc. S-1206B43-U3T1U
Part No.:
S-1206B43-U3T1U
Package:
TO-243AA
Datasheet:
Chuangxin CloudS-1206B43-U3T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.3V 250MA SOT89-3
Package/Case:
TO-243AA
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.23V @ 100mA
Current - Output:
250mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)