ABLIC Inc. S-1206B22-I6T2U
Part No.:
S-1206B22-I6T2U
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudS-1206B22-I6T2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.2V 250MA SNT6A
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.36V @ 100mA
Current - Output:
250mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)