ABLIC Inc. S-1200B45-I6T2U
Part No.:
S-1200B45-I6T2U
Datasheet:
Chuangxin CloudS-1200B45-I6T2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.5V 150MA SNT6A
Series:
S-1200
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.19V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
1 µA
Current - Supply (Max):
40 µA
PSRR:
65dB (1kHz)
Control Features:
Enable
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)