ABLIC Inc. S-1200B34-M5T1U
Part No.:
S-1200B34-M5T1U
Datasheet:
Chuangxin CloudS-1200B34-M5T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.4V 150MA SOT23-5
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.4V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.19V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)