ABLIC Inc. S-1133B57-U5T1U
Part No.:
S-1133B57-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
Chuangxin CloudS-1133B57-U5T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 5.7V 300MA SOT89-5
Series:
S-1133
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
5.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.15V @ 100mA
Current - Output:
300mA
Current - Supply (Max):
90 µA
PSRR:
60dB (1kHz)
Protection Features:
Over Current, Thermal Shutdown
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)