ABLIC Inc. S-1132B43-M5T1U
Part No.:
S-1132B43-M5T1U
Datasheet:
Chuangxin CloudS-1132B43-M5T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.3V 300MA SOT23-5
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.15V @ 100mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)