ABLIC Inc. S-1112B43PI-L7CTFU
Part No.:
S-1112B43PI-L7CTFU
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudS-1112B43PI-L7CTFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.3V 150MA SNT6A
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.26V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
80dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)