ABLIC Inc. S-1112B35MC-L6UTFU
Part No.:
S-1112B35MC-L6UTFU
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Chuangxin CloudS-1112B35MC-L6UTFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 150MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.26V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
80dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)