Delevan S1008-473K
Part No.:
S1008-473K
Datasheet:
Chuangxin CloudS1008-473K.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 110MA 9 OHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
110 mA
DC Resistance (DCR):
9Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)