Delevan S1008-471K
Part No.:
S1008-471K
Datasheet:
Chuangxin CloudS1008-471K.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 815MA 170MOHM SM
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
815 mA
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
255MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)