Recom Power RP20-243.3SFW
Part No.:
RP20-243.3SFW
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudRP20-243.3SFW.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
Series:
POWERLINE RP20-FW (20W)
Package/Case:
6-DIP Module
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
5.5A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 63°C
Efficiency:
84%