Recom Power RP20-243.3SF
Part No.:
RP20-243.3SF
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudRP20-243.3SF.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
Series:
POWERLINE RP20-F (20W)
Package/Case:
6-DIP Module
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
86%