Recom Power RP20-2415SFW
Part No.:
RP20-2415SFW
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudRP20-2415SFW.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 20W
Series:
POWERLINE RP20-FW (20W)
Package/Case:
6-DIP Module
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
1.33A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 63°C
Efficiency:
86%