Recom Power RP20-2412SAW
Part No.:
RP20-2412SAW
Package:
6-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudRP20-2412SAW.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 20W
Series:
POWERLINE RP20-AW (20W)
Package/Case:
6-SIP Module, 4 Leads
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
1.67A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
89%