Recom Power RP15-2415SF
Part No.:
RP15-2415SF
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudRP15-2415SF.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15W
Series:
POWERLINE RP15-F (15W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
85%