Recom Power RP15-2412DFW
Part No.:
RP15-2412DFW
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudRP15-2412DFW.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
Series:
POWERLINE RP15-FW (15W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
625mA, 625mA
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 75°C
Efficiency:
85%