Recom Power RP15-1212SA
Part No.:
RP15-1212SA
Package:
6-DIP Module, 4 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudRP15-1212SA.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 15W
Series:
POWERLINE RP15-A (15W)
Package/Case:
6-DIP Module, 4 Leads
Packaging:
Tube
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
1.3A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
85%