Recom Power RP10-4805SEW/M2
Part No.:
RP10-4805SEW/M2
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudRP10-4805SEW/M2.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 10W
Series:
POWERLINE RP10-EW (10W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
80%