AirBorn, Inc. RM322-140-212-5570
Part No.:
RM322-140-212-5570
Datasheet:
Chuangxin CloudRM322-140-212-5570.pdf
Pitch - Mating:
0.075" (1.91mm)
Row Spacing - Mating:
0.075" (1.91mm)
Contact Finish - Mating:
Tin
Insulation Height:
0.300" (7.62mm)
Contact Length - Post:
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps):
3A