YAGEO RL2512FK-070R082L
Part No.:
RL2512FK-070R082L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRL2512FK-070R082L.pdf
Description:
RES 0.082 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RL
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
82 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Current Sense
Temperature Coefficient:
±800ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)