Recom Power RH-243.3D/H6
Part No.:
RH-243.3D/H6
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudRH-243.3D/H6.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 1W
Manufacturer:
Recom Power
Series:
ECONOLINE RH/H6 (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 5 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
-3.3V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
152mA, 152mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
74%