Susumu RG3216P-3572-W-T1
Part No.:
RG3216P-3572-W-T1
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRG3216P-3572-W-T1.pdf
Description:
RES SMD 35.7KOHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer:
Susumu
Series:
RG
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Resistance:
35.7 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)