Susumu RG3216P-1023-C-T5
Part No.:
RG3216P-1023-C-T5
Datasheet:
Chuangxin CloudRG3216P-1023-C-T5.pdf
Description:
RES SMD 102K OHM 0.25% 1/4W 1206
Resistance:
102 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)