Susumu RG3216N-2260-B-T5
Part No.:
RG3216N-2260-B-T5
Datasheet:
Chuangxin CloudRG3216N-2260-B-T5.pdf
Description:
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/4W 1206
Product Status:
Active
Resistance:
226 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)