Susumu RG2012N-5361-W-T5
Part No.:
RG2012N-5361-W-T5
Datasheet:
Chuangxin CloudRG2012N-5361-W-T5.pdf
Description:
RES SMD 5.36KOHM 0.05% 1/8W 0805
Product Status:
Active
Resistance:
5.36 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)