Susumu RG1608P-1132-B-T1
Part No.:
RG1608P-1132-B-T1
Datasheet:
Chuangxin CloudRG1608P-1132-B-T1.pdf
Description:
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
Product Status:
Obsolete
Resistance:
11.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)