Susumu RG1608N-3740-W-T1
Part No.:
RG1608N-3740-W-T1
Datasheet:
Chuangxin CloudRG1608N-3740-W-T1.pdf
Description:
RES SMD 374 OHM 0.05% 1/10W 0603
Resistance:
374 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)