Susumu RG1608N-1072-W-T1
Part No.:
RG1608N-1072-W-T1
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRG1608N-1072-W-T1.pdf
Description:
RES SMD 10.7K OHM 1/10W 0603
Manufacturer:
Susumu
Series:
RG
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
10.7 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)