Susumu RG1005P-60R4-W-T5
Part No.:
RG1005P-60R4-W-T5
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRG1005P-60R4-W-T5.pdf
Description:
RES SMD 60.4OHM 0.05% 1/16W 0402
Manufacturer:
Susumu
Series:
RG
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)