Susumu RG1005P-3831-W-T5
Part No.:
RG1005P-3831-W-T5
Datasheet:
Chuangxin CloudRG1005P-3831-W-T5.pdf
Description:
RES SMD 3.83K OHM 1/16W 0402
Resistance:
3.83 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)