Susumu RG0603P-2491-D-T10
Part No.:
RG0603P-2491-D-T10
Datasheet:
Chuangxin CloudRG0603P-2491-D-T10.pdf
Description:
RES 2.49K OHM 0.5% 1/16W 0201
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)