Recom Power REM10-2412SW/A
Part No.:
REM10-2412SW/A
Package:
24-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudREM10-2412SW/A.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
Series:
MEDLINE REM10 (10W)
Package/Case:
24-DIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
830mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
89%