Recom Power REM10-0515D/A
Part No.:
REM10-0515D/A
Package:
24-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudREM10-0515D/A.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Series:
MEDLINE REM10 (10W)
Package/Case:
24-DIP Module, 6 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
333mA, 333mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
86.5%