Recom Power REC7.5-2415SRW/H2/A/M
Part No.:
REC7.5-2415SRW/H2/A/M
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudREC7.5-2415SRW/H2/A/M.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 8W
Series:
ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
8 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 71°C
Efficiency:
86%