Recom Power REC3.5-1224SRW/R10/C
Part No.:
REC3.5-1224SRW/R10/C
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudREC3.5-1224SRW/R10/C.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 3.5W
Series:
ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
Package/Case:
24-DIP Module, 9 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
145mA
Power (Watts):
3.5 W
Voltage - Isolation:
10 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
83%