Recom Power REC3.5-1212DRW/R10/A
Part No.:
REC3.5-1212DRW/R10/A
Package:
24-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudREC3.5-1212DRW/R10/A.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 3.5W
Series:
ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
Package/Case:
24-DIP Module, 6 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
145mA, 145mA
Power (Watts):
3.5 W
Voltage - Isolation:
10 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
81%