Recom Power REC15-2415SZ/H3/M
Part No.:
REC15-2415SZ/H3/M
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudREC15-2415SZ/H3/M.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15W
Series:
ECONOLINE REC15/M (15W)
Package/Case:
6-DIP Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Features:
Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C
Efficiency:
86%