YAGEO RC1206JR-13120RL
Part No.:
RC1206JR-13120RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRC1206JR-13120RL.pdf
Description:
RES 120 OHM 5% 1/4W 1206
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)