YAGEO RC0603JR-07220RP
Part No.:
RC0603JR-07220RP
Datasheet:
Chuangxin CloudRC0603JR-07220RP.pdf
Description:
RES 220 OHM 5% 1/10W 0603
Series:
RC_P
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)