YAGEO RC0402JR-073M9L
Part No.:
RC0402JR-073M9L
Datasheet:
Chuangxin CloudRC0402JR-073M9L.pdf
Description:
RES 3.9M OHM 5% 1/16W 0402
Resistance:
3.9 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)