YAGEO RC0201FR-072K37L
Part No.:
RC0201FR-072K37L
Datasheet:
Chuangxin CloudRC0201FR-072K37L.pdf
Description:
RES 2.37K OHM 1% 1/20W 0201
Resistance:
2.37 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)