YAGEO RC0100FR-0761R9L
Part No.:
RC0100FR-0761R9L
Datasheet:
Chuangxin CloudRC0100FR-0761R9L.pdf
Description:
RES 61.9 OHM 1% 1/32W 01005
Resistance:
61.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.006" (0.15mm)