YAGEO RC0100FR-07191KL
Part No.:
RC0100FR-07191KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRC0100FR-07191KL.pdf
Description:
RES 191K OHM 1% 1/32W 01005
Resistance:
191 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.006" (0.15mm)