Mercury Electronics Ind. Co. Ltd QMQF326T33-2.5B-44.736
Part No.:
QMQF326T33-2.5B-44.736
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudQMQF326T33-2.5B-44.736.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 44.7360MHZ CMOS
Manufacturer:
Series:
QuikXO
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
44.736 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
24mA (Typ)
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)