Amphenol Custom Cable Q-710480005003I
Part No.:
Q-710480005003I
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-710480005003I.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO TNC
Style:
RP-SMA to TNC
2nd Connector:
TNC Jack, Right Angle
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
3.000" (76.20mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz