Amphenol Custom Cable Q-7101J0005001M
Part No.:
Q-7101J0005001M
Datasheet:
Chuangxin CloudQ-7101J0005001M.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO MMCX
Style:
RP-SMA to MMCX
2nd Connector:
MMCX Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz